Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 3 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Nowa pętla autobusowa z Krapkowic do Gogolina

Dobry układ komunikacyjny i dogodne, dopasowane do potrzeb połączenia - takich standardów oczekują mieszkańcy każdego regionu. Dlatego Gmina Krapkowice przy udziale Gminy Gogolin z początkiem przyszłego roku uruchomi dodatkowe połączenia autobusowe. Oddany wkrótce Most Północny pozwala na utworzenie nowej pętli, która będzie przebiegać na trasie: Dworzec PKS w Krapkowicach – ul. Drzymały – Opolska – Most Północny – Starostwo Powiatowe i zakłady Otmęt – Oś. Sady – ul. 3 Maja – Ks. Koziołka w kierunku Gogolina – Centrum Przesiadkowe w Gogolinie przy Dworcu PKP. Trasa będzie miała 11 km długości.

Brak opisu obrazka

Na najbliższej sesji Rady Miejskiej zostanie zaproponowany cennik za przejazd na tej linii, propozycja uchwały przygotowanej przez Burmistrza zakłada pozostawienie podstawowej stawki za jednorazowy przejazd na terenie miasta w wysokości 2,5 zł. Przejazd do Gogolina będzie o 50 gr. droższy.   

Z połączenia powinni być zadowoleni mieszkańcy dojeżdżający do szkół i zakładów pracy w Opolu i w Kędzierzynie Koźlu. O dodatkowe połączenia zabiegali także seniorzy, którzy korzystają z oferty gogolińskiej opieki zdrowotnej. Co ważne, rozkład jazdy nowej pętli został - w ramach możliwości - dopasowany do rozkładu jazdy pociągów.

Pierwszy kurs będzie ruszał już o godzinie 5.35, a ostatni wyjedzie z dworca PKP w Gogolinie o 20.15. Zaplanowano 14 przejazdów na trasie Krapkowice – Gogolin – Krapkowice to kursy od poniedziałku do piątku. Przewidzianych jest również kilka kursów w sobotę. Wdrażany rozkład jazdy może oczywiście ulec zmianie, będzie okresowo weryfikowany i dostosowywany do potrzeb mieszkańców.

O dofinansowanie do kosztów przejazdu Gmina Krapkowice, wystąpiła do Wojewody Opolskiego. „Niezależnie od nowej pętli, nadal będzie funkcjonować stary „Tramwaj” na dotychczasowej linii, czyli spod zakładów Otmętu ulicami 3 Maja i ks. Koziołka do Krapkowic, przez os. 1000- lecia do pływalni Delfin i przez Steblów z powrotem do Otmętu” mówi z-ca burmistrza Arnold Joszko dodając „Staramy się umożliwić mieszkańcom bezpieczny i dogodny dojazd do zakładów pracy i do ważnego węzła komunikacyjnego, jakim jest Centrum Przesiadkowe w Gogolinie. Docelowo chcielibyśmy wykorzystać wszystkie atuty, jakie przygotowane zostały w ramach opracowanej koncepcji Aglomeracji Opolskiej m.in. o ujednoliceniu biletów na przejazdy autobusowe i kolejowe. Gmina Krapkowice ma zamiar skorzystać z takiej możliwość, jak tylko zostanie ona wdrożona na naszym terenie” – dodaje wiceburmistrz Joszko.

Wersja XML