Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 3 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

[18-02-2013] WYNIKI I PUNKTACJA - MISTRZOSTWA W TENISIE STOŁOWYM PO 4 RUNDACH

W dniu 16 lutego br. w żywocickiej sali sportowej odbył się czwarty, ostatni eliminacyjny turniej w ramach cyklu Otwartych Mistrzostw Ziemi Krapkowickiej w tenisie stołowym. Zwyczajowo turnieje te cieszą się dużą popularnością wśród amatorów tej dyscypliny sportowej. Tak było również i tym razem. W rywalizacji chłopców w kategorii szkół podstawowych wzięło udział 17 zawodników. W tej grupie wiekowej rywalizacja o czołowe lokaty jest najbardziej wyrównana. Turniej wygrał Florian Biskup pokonując w finale Braina Jonderko. Na trzecim miejscu uplasował się Jakub Kubocz.
W kategorii chłopców szkół gimnazjalnych wystartowało siedmiu uczestników. Po raz drugi z rzędu na najwyższym stopniu podium uplasował się Karol Szczepanek. W finale jego wyższość uznać musiał prowadzący w klasyfikacji generalnej Paweł Data. Trzecie miejsce zajął brat zwycięzcy turnieju – Łukasz Szczepanek.
Taka sama ilość zawodniczek rywalizowała w kategorii dziewcząt szkół gimnazjalnych. Po raz czwarty najwyższą lokatę zajęła Weronika Kipka. Drugie miejsce wywalczyła startująca po raz pierwszy w całym cyklu Agnieszka Bekiesz. Trzecią lokatę zdobyła Paulina Kopiec.
W kategorii kobiet, pod nieobecność liderki klasyfikacji, turniej wygrała Weronika Polańska, co pozwoliło jej awansować w klasyfikacji generalnej na drugą pozycję. Odpowiednio na miejscach drugim i trzecim uplasowały się Aleksandra Polańska i Teresa Olbrich.
W kategorii mężczyzn do lat 40 po raz trzeci z rzędu nie miał sobie równych Krystian Bega, którego wyższość w finale uznać musiał Grzegorz Dygnos. Trzecie miejsce zajął Marcin Diobołek.
Rywalizację mężczyzn powyżej 40 lat wygrał Romuald Jonderko pokonując w finale coraz lepiej radzącego sobie i pretendującego do zajęcia czołowej lokaty Ireneusza Wodniaka. Z bardzo dobrej strony pokazał się zdobywca trzeciego miejsca Bernard Majcher.
Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż w całym cyklu wystartowało już ponad 100 uczestników potwierdzając, iż okręg krapkowicki, a w szczególności Żywocice stały się mekką tenisa stołowego w regionie.
Już dzisiaj zapraszamy do udziału w turnieju MASTERS, który odbędzie się w dniu 9 marca br. W turnieju tym mogą wystartować wszyscy zawodnicy, którzy wzięli udział choćby w jednym z turniejów eliminacyjnych.

nad. OSiR

 WYNIKI I PUNKTACJA

 

Wersja XML