Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 3 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Zagadkowe Miasto

Brak opisu obrazka

9 września 2017 r. szczep Royal Rangers z Krapkowic wraz ze Stowarzyszeniem Radical Culture we współpracy z Gminą Krapkowice zorganizowali V edycję gry miejskiej "Zagadkowe Miasto" O godz.15.00 drużyny wyruszyły według otrzymanych wskazówek z Rynku w Krapkowicach do 10 miejsc w mieście.

Tym razem, aby poznać "Tajemnicę Chrapka", drużyny musiały dotrzeć na wyznaczone na mapie punkty i zebrać 10 dukatów. Taką cenę wyznaczył kupiec, aby otrzymać mapę do skarbu. Na uczestników czekały różne zadania: nie łatwo było znaleźć odpowiedni klucz do kłódki czy też ułożyć puzzle, trzeba było przesiać sporo piasku, aby znaleźć dukata, długa też była broda króla do golenia :-), na targowisku trzeba było się trochę napracować przy układaniu towaru, przydała się też znajomość szkolnych lektur, na poczcie mogła zdziwić niektórych zawartość tajemniczego pudełka, amatorzy wędkowania poradzili sobie świetnie i złowili co nieco na wędkę,  mydełka u niektórych wywołały zdumienie, gdy na nic się zdało ich wymydlenie... jak dobrze wszystko ułożyć, żeby zmieściło się w słoiku? - gdy dobrze jest wykonane zadanie - drużyna po dukaciku dostanie...  i usłyszy ciekawą historię związaną z miejscem do którego dotarła. Czy jest prawdziwa?-  o to, możecie spytać uczestników.

Wszystkie drużyny dotarły z mapą po skarb i mogły odebrać pinsy "Zagadkowe Miasto", nagrody rzeczowe oraz otrzymać słodki poczęstunek.

W tegorocznej grze udział wzięło ok. 80 młodych uczestników, z których część bawiła się wraz z rodzicami, a więc była to świetna okazja do integracji całych rodzin. Wszyscy dotarli na metę uśmiechnięci, choć nieco zmęczeni.​

Brak opisu obrazka

Brak opisu obrazka

 

Wersja XML