Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 3 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Uroczyste obchody 241 Rocznicy Niepodległości Stanów Zjednoczonych Ameryki

W dniu 29 czerwca 2017 r. Andrzej Kasiura Burmistrz Krapkowic wraz z małżonką Zuzanną Donath – Kasiura uczestniczył w uroczystych obchodach 241 Rocznicy Niepodległości Stanów Zjednoczonych Ameryki na zaproszenie Paula W. Jones’a Ambasadora USA w Polsceoraz Waltera M. Braunohler Konsula Generalnego USA w Krakowie.
W spotkaniu uczestniczyła również Jolanta Myśluk naczelnik Wydziału Oświaty i Kultury UMiG w Krapkowicach, która jest koordynatorem współpracy polsko – amerykańskiej w Gminie Krapkowice.

20 maja 2004 r. Gmina Krapkowice podpisała umowę partnerską z miastem Camas w stanie Washington USA oraz z gminami Morawica (woj. świętokrzyskie) i Zabierzów (woj. małopolskie). W ramach współpracy miast partnerskich realizowane są wspólne projekty i wydarzenia. Od kilku lat z sukcesem organizowane są letnie obozy języka angielskiego z udziałem nauczycieli z USA. Uczestnikami Summer English Language Camp są uczniowie z trzech partnerskich gmin: Krapkowice – Morawica – Zabierzów. Naukę języka angielskiego prowadzą nauczyciele ze szkoły w Camas. Pierwszy Obóz Języka Angielskiego odbył się w  2005 roku. w Morawicy. Kolejne edycje obozu na przemian realizowane były przez partnerskie gminy Krapkowice – Morawica – Zabierzów. W 2016 r. roku młodzież uczestniczyła w obozie językowym w Pokrzywnej przygotowanymprzez Gminę Krapkowice. W tym roku organizatorem obozu jest Gmina Zabierzów. Letni obóz języka angielskiego rozpoczął się 9 lipca br.

Dla nauczycieli języka angielskiego z trzech partnerskich gmin organizowane są corocznie warsztaty językowe, które prowadzone są przez nauczycieli ze szkoły w Camas. W czasie dwóch dni amerykańscy nauczyciele prezentują nowe, ciekawe metody nauczania języka angielskiego, które można by scharakteryzować jako „naukę przez zabawę”. Warsztaty są okazją do wymiany doświadczeń pedagogicznych i metodycznych. Tym razem spotkanie odbyło się w Krapkowicach w dniach 7-8 lipca br.

Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka

Wersja XML