Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 3 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Koralowa Rocznica

Dziś nie wyobrażamy sobie Krapkowic, a zwłaszcza ich prawobrzeżnej części - Otmętu – bez Szkoły Podstawowej na osiedlu XXX lecia, znanej jako „piątka”. I chociaż szkoła od dawna na stałe wpisała się w  krajobraz miasta, są wśród nas tacy, którzy doskonale pamiętają jej początki. A wszystko zaczęło się 35 lat temu. Wtedy to po raz pierwszy zabrzmiał dzwonek, oznajmiając całemu światu, że w Krapkowicach otworzyła swe podwoje dla uczniów Szkoła Podstawowa  nr 5.
35 lat to kawał historii. Warto więc należycie przygotować się do obchodów rocznicy i godnie ją uczcić. Dyrekcja, nauczyciele, uczniowie oraz ich rodzice pragną poinformować, że przygotowania do obchodów, które planowane są na  październik 2016 roku, postępują pełną parą. O programie obchodów przeczytają Państwo w załączonym plakacie. Chcemy jednak wspomnieć, że oprócz październikowej uroczystości, na bieżąco przeprowadzane są imprezy towarzyszące.
I tak, już w kwietniu odbyło się sadzenie jubileuszowego drzewka podczas wiosennego pikniku. Przy okazji proponujemy konkurs na imię dla drzewka. Propozycje prosimy wrzucać do „wyborczego pudełka” w głównym holu szkoły, a uczniowie i nauczyciele wybiorą to imię, które najbardziej oddaje charakter naszej szkoły.
W maju odbędzie się rodzinny rajd rowerowy oraz jubileuszowe  spotkanie dla wszystkich mam dzieci klas najmłodszych.
W czerwcu naszą szkołę odwiedzi jej absolwent Mike Wysocky, autor popularnej ostatnio powieści „Lux Aeterna”. Ponadto, zaplanowaliśmy jubileuszowy festyn „Wielka Sztafeta Pokoleń” oraz Regaty Rodzinne w Porcie Jachtowym w Krapkowicach.
Po wakacjach spotkamy się na jesiennym pikniku jubileuszowym „35 zabaw na 35-lecie szkoły”, Festiwalu Zdrowia oraz Międzyszkolnych Regatach Kajakowych dla dzieci i dorosłych.
Serdecznie Państwa zapraszamy do aktywnego uczestnictwa w naszych imprezach.

Brak opisu obrazka

Zespół Szkół Sportowych nr 1

Wersja XML