Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 3 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Wybory parlamentarne 2005_ wyniki głosowania

OFICJALNE WYNIKI  PKW odnośnie wyborów do Sejmu i Senatu RP

W wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej, zarządzonych na dzień 25 września 2005 r., na wszystkie okręgowe listy kandydatów na posłów oddano w skali kraju 11.804.676 głosów ważnych. Frekwencja wyniosła 40,75 procent. Głosowało 12 milionów 263 tysiące 640 Polaków.

Do Sejmu wchodzi:  PiS (155 mandatów), PO (133 mandaty), Samoobrona RP (56 mandatów), SLD (55 mandatów), LPR (34 mandaty), PSL (25 mandatów), Mniejszość Niemiecka (2 mandaty) -  protokół  Państwowej Komisji Wyborczej z dnia 27 września 2005r. o zbiorczych wynikach głosowania na okręgowe listy kandydatów na posłów.

Wykaz posłów i senatorów, którzy będą reprezentować Opolszczyznę w Sejmie i Senacie - zobacz.
 

GMINA KRAPKOWICE - WYNIKI GŁOSOWANIA

W wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej (zobacz:SEJM)  na wszystkie okręgowe listy kandydatów na posłów oddano w skali gminy 5.483 głosy ważne. Frekwencja w wyborach parlamentarnych w gminie Krapkowice wyniosła 29,0%, natomiast na terenie całego powiatu krapkowickiego  – 26,3% (Tabela).

Wykres_sejm 2005_głosy ważne  
W okręgu wyborczym nr 21 (obejmującym obszar województwa opolskiego), do Sejmu wybieraliśmy 13 posłów spośród 14 zarejestrowanych okręgowych list kandydatów na posłów do Sejmu RP.

Podobnie jak na Opolszczyźnie, w gminie Krapkowice rywalizację wygrała Platforma Obywatelska. Na drugim miejscu uplasowała się Mniejszość Niemiecka, a na trzecim – Prawo i Sprawiedliwość (Wykres_Sejm).

 
Na poszczególne okręgowe listy kandydatów na posłów oddano w gminie Krapkowice następujące liczby głosów ważnych:

 

Wykres_senatu 2005_głosy ważne


W wyborach do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej (zobacz: SENAT) oddano w skali gminy 5.466 głosów ważnych - przy czym suma głosów ważnych oddanych na wszystkich  kandydatów  wyniosła 12.521  (w okręgu wyborczym nr 20 wybieraliśmy 3 senatorów).

Poszczególni kandydaci  na senatorów zarejestrowani w Okręgu wyborczym Nr 20 otrzymali następujące liczby głosów ważnych:

 

 

Wersja XML