Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 3 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Inauguracja Roku Sportowego

W sobotę 20 września 2014 r. o godz. 1000  w nowo wyremontowanej Hali Sportowej im. Władysława Piechoty w Krapkowicach w ramach obchodów Święta Sportu odbyła się Miejsko – Gminna Inauguracja Roku Sportowego 2014/2015.

Uroczystość rozpoczął ceremoniał olimpijski – na płytę boiska weszły  reprezentacje szkół podstawowych i gimnazjalnych z gminy Krapkowice, następnie wprowadzono flagi. Po odśpiewaniu hymnu państwowego i zapaleniu znicza Burmistrza Krapkowic Andrzej Kasiura oficjalnie otworzył Gminny Rok Sportowy 2014/2015 wręczając uczniom symboliczny klucz do hali sportowej. W uroczystości wziął udział Marian Woronin – wicemistrza olimpijski w sztafecie 4 x 100 m, wielokrotny reprezentant Polski w zawodach sportowych.

Po skończeniu części oficjalnej członkowie Pracowni Modelarstwa Lotniczego działającego przy Krapkowickim Domu Kultury w Krapkowicach zaprezentowali latające modele. Następnie na boisku zrobiło się kolorowo i różnorodnie, reprezentacje szkół  na wyznaczonych częściach boiska prezentowały dyscypliny z poszczególnych dziedzin sportu. Widzowie mogli zobaczyć mecz mini piłki hokejowej, mini piłki ręcznej, grę w dwa ognie. Uczniowie zaprezentowali również, jak wyglądają treningi lekkoatletyki, piłki ręcznej, piłki nożnej, piłki siatkowej itp. W trakcie pokazów przedstawiono zostały najwyższe osiągnięcia sportowe krapkowickich szkół.

W trakcie uroczystości przybliżono postać Zdzisława Zielonki zmarłego w tym roku nauczyciela
i sportowca oraz uczczono Jego pamięć minutą ciszy.

Niezwykłym wydarzeniem był towarzyski mecz piłki ręcznej obecnych i byłych piłkarek Klubu Sportowego „Otmęt” w Krapkowicach. Mecz był okazją do spotkania zawodniczek w duchu rywalizacji sportowej.

 

 

Wersja XML