Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 3 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

VI Turniej Plażowej Piłki Siatkowej Kobiet i Mężczyzn o Puchar Burmistrza Krapkowic

W ostatni weekend na boiskach piaszczystych w Krapkowicach-Otmęcie rozgrywany był VI Turniej plażowej piłki siatkowej kobiet i mężczyzn o Puchar Burmistrza Krapkowic. Turniej ten śmiało możemy nazwać Otwartymi Mistrzostwami Krapkowic Amatorów w tej dyscyplinie sportowej. Pierwsi do rywalizacji przystąpili panowie. W upalną sobotę do gry zgłosiło się 15 par męskich. Cieszy fakt, iż do Krapkowic zawitały pary z Górnego Śląska nadając rywalizacji dodatkowego smaczku. Ostatecznie w finałowej czwórce znalazły się dwie krapkowickie pary oraz wspomniane wyżej pary ze Śląska.

Zwyciężyła para Mikołajczyk (Tarnowskie Góry)/Hajduk (Gliwice), która po zaciętym trzysetowym meczu pokonała parę Gaweł (Gogolin)/ Śliwiński (Krapkowice). W meczu o trzecie miejsce para Ożóg/Żok (Krapkowice) nie pozostawiła żadnych złudzeń innej śląskiej parze Rojek (Piekary Śląskie)/Adamek (Radzionków), pokonując ich w stosunku 2:0.

Przyjemnie było oglądać rywalizację panów, wiele pojedynków stało na wysokim poziomie, a cała czwórka finalistów to najwyższy amatorski poziom.

Również rozpiętość wieku zawodników była wręcz olbrzymia. Obok chłopców będących jeszcze uczniami szkoły podstawowej grali panowie, którzy swoja młodość mają już dawno za sobą, choć formy sportowej mogą im jeszcze wszyscy pozazdrościć. Najstarszy uczestnik miał ponad 50 lat.

W niedzielę panowie zamienili się rolami z paniami i to oni mogli podziwiać piękne i zacięte akcje rywalizujących pań.

Frekwencja i tym razem dopisała. W turnieju wystąpiło łącznie 16 par, w tym para najmłodszych uczestników, których grę podziwialiśmy dzień wcześniej.

Zgodnie z oczekiwaniami turniej wygrały Justyny – Gebauer/Taboł, które po najbardziej zaciętym i stojącym na najwyższym w tym turnieju poziomie meczu pokonała parę Anna Szwajnos/Anita Kląskała w stosunku 2:1. Trzecią lokatę zajęła para Julia Pilarz/Agnieszka Szwajnos pokonując 2:0 Julię Oehm/Karolinę Świątek.

Cały turniej odbywał się w taktach skocznej, brazylijskiej muzyki. Wszyscy uczestnicy otrzymali od organizatorów kiełbaskę z grilla.

Najlepsi otrzymali puchary i dyplomy oraz drobne upominki.

Następny turniej już za rok i z pewnością znając zaangażowanie członków klubu PV Volley Krapkowice – będzie równie udany pod kątem organizacyjnym jak ten tegoroczny.

 

 

Wersja XML