Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 3 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Mistrzostwa Świata Taekwon-do - World Cup Taekwondo Championship I.T.F. Choi Jung Hwa 2014 ROME

W dniach 24-27.07.2014 r. w Rzymie odbyły się Mistrzostwa Świata Taekwon-do -  World Cup Taekwondo Championship I.T.F. Choi Jung Hwa  2014 ROME .
            Najlepsi zawodnicy 34 reprezentacji z całego Świata przyjechali do Rzymu by rywalizować o Mistrzowskie tytuły. Walki odbywały się na 5 planszach hali głównej a konkurencje technik specjalnych na 2 planszach hali B.

Klub ENSO  reprezentowało 4 zawodników Klubu Karate-Do ENSO pod opieką trenera Janusza Bajorek, którzy weszli w skład 31 osobowej kadry Polski, były to : Angelika Kamińska i Krystian Karcz z sekcji Krapkowice oraz

– Marta Spilarewicz i Dominika Pyryt z sekcji Gogolin

To niesamowite przeżycie znaleźć się wśród tylu zawodników reprezentujących różne zakątki Świata, wśród startujących ekip znajdowały się takie kraje jak : Japonia ,Korea, Chiny,Włochy, Niemcy,Anglia, Szwecja,Szwajcaria,Holandia ,Nowa Zelandia,Grecja , Mołdawia, Czechy, Irlandia, Australia, Kanada, USA, Rosja, Indie, Wenezuela, Malezja, Argentyna, Meksyk, Afryka Południowa, Uzbekistan, Urugwaj, Malezja, Austria, Pakistan, Ukraina, Albania, Iran, Kazachstan no i oczywiście  Polska.

Zawody rozgrywane były przez 4 dni więc zawodnicy podzieleni zostali na różne grupy w zależności od wieku i posiadanego stopnia.  

Zawodnicy z Enso posiadający kolorowe pasy startowali dopiero w niedzielę więc mięliśmy dużo czasu na wspieranie swoich kolegów z reprezentacji oraz na zwiedzanie Rzymu i kąpiel w morzu.

Pierwszy medal wywalczyła Dominika Pyryt zdobywając srebro w układach grupy 12-14 lat przegrywając jedynie z zawodniczką z Czech ,natomiast Marta Spilarewicz  w rundzie finałowej uległa zawodniczce z Australii zdobywając medal srebrny w grupie 16-17 lat.

W walkach Marta i Dominika spisywały się wyśmienici pokonując kolejno swoje rywalki by wygrać finał i zdobyć swoje upragnione złoto.

Łzy w oczach, radość na twarzy i to niesamowite przeżycie kiedy stając na podium Marta i Dominika usłyszały upragniony Mazurek Dąbrowskiego odgrywany dla zwycięzców.

Łącznie zdobyliśmy 7 medali w tym  2 złote, 3 srebrne i 2 brązowe. Marta Spilarewicz Złoto w walkach i srebro w układach, podobnie jej młodsza koleżanka Dominika Pyryt – złoto w walkach i srebro w układach. Pozostałe medale wywalczyli zawodnicy z sekcji ENSO Krapkowice – Angelika Kamińska: srebro w walkach i brąz w układach oraz Krystian Karcz brąz w walkach.

Wyjazd na te Mistrzostwa stał pod wielkim znakiem zapytania, nie dlatego że nie byliśmy gotowi ale dlatego że to bardzo kosztowny wyjazd i nie wiedziałem czy nazbieramy pieniędzy by spełnić swe marzenia – walczyć z najlepszymi na świecie. Fundusze naszego klubu nie są wielkie ,dla porównania – koszt udziału w zawodach to połowa naszego rocznego budżetu .Jednak podjąłem to ryzyko i deklarowałem nasz udział wpłacając 5000 zł zaliczki pozostałą kwotę jakoś nazbieramy.. Nie codziennie zdarza się okazja by uzyskać kwalifikacje na taki wyjazd.

Dlatego pragniemy PODZIĘKOWAĆ tym którzy docenili ciężką pracę i osiągnięcia zawodników wspierając finansowo nasz wyjazd:

- Gmina Krapkowice
- Gmina Gogolin 
- SENTREX Sp z o.o. Gogolin 
- Bank Spółdzielczy w Gogolinie
- ELEKTROMET - Gołuszowice
- Tygodnik Krapkowicki.

Ciężka praca na treningach przyniosła efekty, moi podopieczni uwierzyli że wszystko jest możliwe wystarczy tylko bardzo chcieć. Trzeba było mi zaufać, podporządkować się na zajęciach, i kiedy wydawało im się, że nie maja już sił - ja pokazywałem im możliwości i dawałem motywację do dalszej walki i tak się właśnie stało.

Jestem bardzo dumny ze swoich młodych wychowanków, dziękuję im za ciężką pracę na treningach, wzorową postawę na zawodach i przede wszystkim za zaufanie, którym mnie obdarzyli wypełniając często ze łzami w oczach moje polecenia w trakcie przygotowań do Mistrzostw Świata.  

Jesteście wielcy – jesteście najlepsi.

I nie wstydzę się tego że pojawiają się łzy w moich oczach kiedy cieszymy się wspólnie z tego sukcesu.

Moi  zawodnicy są wspaniałymi ludźmi godnymi do naśladowania przez swoich rówieśników, którym często nie chce się udzielać gdziekolwiek, tłumacząc się brakiem czasu i nadmiarem obowiązków. Ludzie w Klubie ENSO szukają sposobu by dokonać rzeczy niemożliwych inni szukają powodu by tego nie robić.

Teraz wiem, że się opłaciło i choć finansowo nie stoimy zbyt dobrze wierzę że znajdzie się grupa ludzi, instytucji, którzy będą wspierali dalsze działania klubu do końca roku, co pozwoli nam na rywalizację w kolejnych zawodach na które otrzymujemy zaproszenia . 

Więcej zdjęć na stronie facebooka Klubu ENSO.

Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka

Janusz Bajorek
 

Wersja XML