Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 3 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Filia Krapkowickiego Domu Kultury znów działa

Nowe, powiększone pracownie przystosowane do osób niepełnosprawnych, nowoczesne toalety i podjazd dla wózków. To tylko niektóre zmiany jakie zaszły w otmęckiej filii Krapkowickiego Domu Kultury. Wczoraj 31 maja odbyło się uroczyste oddanie nowej siedziby KDK, w której już w najbliższych dniach ruszą zaplanowane zajęcia.

Siedziba Krapkowickiego Domu Kultury przy ul. Krasickiego w Otmęcie doczekała się gruntownego remontu. Całość pracowni została zaprojektowana od nowa, włącznie z nowym wejściem. Oczywiście uwzględniliśmy osoby ograniczone ruchowo, stąd podjazd, szerokie drzwi oraz zlikwidowaliśmy wszelkie progi w pomieszczeniach. Powstała również toaleta przeznaczona dla osób na wózkach inwalidzkich. Cały obiekt zyskał nowy, świeży charakter, co na pewno spodoba się wszystkim uczestnikom zajęć. – mówi Dyrektor Krapkowickiego Domu Kultury Aleksander Bernat.

Na otwarciu otmęckiej filii był również obecny burmistrz Krapkowic Andrzej Kasiura wraz z Zuzanną Donath - Kasiurą wicemarszałkiem województwa opolskiego. „Cieszę się, że Krapkowice wzbogaciły się o tak nowoczesne miejsce przeznaczone dla artystów, tych małych i dużych. Młodzież, osoby starsze zyskały wspaniale przygotowane pracownie, które będą im służyły przez długie lata. Dziękuje dyrektorowi Bernatowi za pomysł i realizacje. Mam nadzieje, że już wkrótce gdy ruszą pierwsze zajęcia poznamy opinie uczestników na temat ich nowych pracowni.- mówi burmistrz Krapkowic.

Łączny koszt inwestycji finansowanej z budżetu gminy Krapkowice i realizowanej w trzech etapach wyniósł 237 000 zł.

 

 

W świeżo wyremontowanej filii Krapkowickiego Domu Kultury w Otmęcie będą odbywać się zajęcia:

Zapisy oraz wszelkie informacje na temat zajęć  tel. 77 44 60 312 lub email biura@kdkkrapkowice.pl

 

Wersja XML