Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 3 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY W ZSP NR 4 W KRAPKOWICACH

   21 marca przedszkolacy i uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4 w Krapkowicach witali pierwszy dzień Wiosny.

   Jednym ze zwyczajów w przedszkolu  jest tradycja topienia Marzanny, który dzieci obchodziły tego dnia witając w ten sposób pierwszy dzień kalendarzowej Wiosny.

   Dzieci spacerowały ulicami miasta z Marzanną – słomianą Kukłą, zdobioną wstążkami i kolorowymi ubraniami, symbolizującą koniec Zimy. Tradycyjnie młodsze przedszkolaki wyszły naprzeciw starszym dzieciom z zielonym gaikiem również przystrojonym kolorowymi kwiatami, wstążkami symbolizującym początek Wiosny.

   W szkole, jak przystało na ten dzień, wszyscy „wagarowali”. Nie było lekcji, ale każdy miał ręce pełne roboty. Już wcześniej klasy przygotowywały się do powitania Wiosny. Dla chętnych był konkurs plastyczny o Wiośnie. Dla wszystkich klas był konkurs na ozdobę wiosenną na stół. A w piątek wszyscy ubrani na zielono (uczniowie i nauczyciele) startowali w kolejnym konkursie – na wiosenny stół.

   Od rana trwały przygotowania. Ustawiano stoły, układano kwieciste obrusy, dekoracje, ozdoby, kwiaty. Szykowano wiosenne kanapki, kolorowe sałatki, owocowe szaszłyki, ludziki, warzywne biedronki, świeżo wyciśnięte soki itp. a królowały rzeżucha, kiełki, szczypiorek i inne „witaminki”. Komisja specjalnie powołana w tym dniu – oceniała pracę poszczególnych klas. Po ocenie wykonanego zadania każda grupa skosztowała własnych smakołyków wiosennych. Na koniec zostały posumowane wszystkie konkursy, wręczone dyplomy i nagrody, a efekty naszej pracy może ocenić każdy, kto przyjdzie do naszej szkoły, gdyż prace uczniów zdobią hol przy głównym wejściu.

Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka

nad.

Joanna Marczewska – Postół  
Barbara Piosek

Wersja XML