Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 3 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

SUKCESY NAUKOWE UCZNIÓW z „DWÓJKI”

Brak opisu obrazka

Na półmetku miejsko-gminnych etapów konkursów przedmiotowych już troje uczniów Publicznego Gimnazjum nr 2 zakwalifikowało się do etapu wojewódzkiego. 17 stycznia 2014 roku zwycięstwo  na etapie miejsko-gminnym Wojewódzkiego Konkursu Historycznego odniósł uczeń klasy III B Piotr Najgebauer , pod opieką nauczycielki historii pani Olgi Żur. Gratulujemy i życzymy sukcesów na etapie wojewódzkim!

W piątek 7 lutego 2014 r. w ZSS nr 1 w Otmęcie odbył się etap miejsko-gminny Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego, który zakończył się spektakularnym sukcesem naszych uczniów. Beniamin Strzelecki i Marta Zdańkowska z klasy II B byli najlepsi, zajęli  I i II miejsce i będą rywalizować o kolejne zwycięstwo w finale wojewódzkim Konkursu. Bardzo dobre IV miejsce zajęła ich koleżanka z klasy Hanna Ćwirko, której do finału wojewódzkiego zabrakło 2 punktów. Nauczycielką – polonistką, pod opieką której nasi uczniowie odnieśli sukces, jest pani Katarzyna Dziura.

Beata Kurdzielewicz, wychowawczyni: Gratulacje! To bardzo duże osiągnięcie, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że jesteście uczniami klasy drugiej. Zdystansowaliście wszystkich starszych kolegów z innych szkół. Jakie pierwsze wrażenia po konkursie i zwycięstwie? Które zagadnienia sprawiły wam problem, a które szczególnie wam odpowiadały?

Marta Zdańkowska: Konkurs był łatwiejszy, niż się spodziewałam. Byłam do niego dobrze przygotowana i jedyny problem stanowiły dla mnie antonimy i synonimy. Bardzo się cieszę z awansu do województwa.

Beniamin Strzelecki: Potwierdzam. Test był raczej łatwy i krótszy, niż oczekiwałem. Właściwie jedyną trudność sprawiły mi niektóre zagadnienia z gramatyki.

Hania Ćwirko: Oczywiście żałuję, że się nie zakwalifikowałam do etapu wojewódzkiego, niewiele brakowało, ale dla mnie to tylko motywacja do dalszej pracy. Spróbuję znów za rok.

BK: Dlaczego zdecydowaliście się na udział w konkursie? Czy odpowiadał on waszym szczególnym zainteresowaniom?

MZ: Moje zainteresowania związane są zdecydowanie z przedmiotami humanistycznymi. Szczególnie lubię pisać, a także badać zagadnienia gramatyczne.

BS: Ja staram się rozwijać wszechstronne zainteresowania, zarówno z kręgu przedmiotów humanistycznych, jak i ścisłych. Polski to jeden z moich ulubionych przedmiotów ze względu na moje zamiłowanie do czytania. Poza tym bardzo łatwo i przyjemnie się go uczyć.

HĆ: Ja również bardzo lubię czytać, szczególnie literaturę polską. Ciekawią mnie też zagadnienia z dziedziny gramatyki. Ale na przyszłość stawiam na przedmioty ścisłe.

BK: Czy to jedyne wasze sukcesy w tym roku?

BS: Brałem udział w kilku innych konkursach przedmiotowych z chemii, geografii, języka angielskiego i historii. Zająłem wysokie miejsca m.in. pierwsze z chemii, ale niestety zabrakło mi trochę szczęścia jeśli chodzi o awans do etapu wojewódzkiego. Ale jeszcze mam zamiar sprawdzić się w konkursach z fizyki i matematyki.

HĆ: Ja brałam udział w konkursie z języka angielskiego, a przede mną także matematyka i fizyka.

MZ: Uczestniczyłam w konkursach z historii i języka angielskiego. W tym drugim zajęłam I miejsce.

BK: Jakie samopoczucie przed finałem wojewódzkim?

MZ: No cóż, to wielka niewiadoma. Będę się przygotowywać z różnych zagadnień, szczególnie gramatycznych. Oczywiście mam zamiar czytać lektury.

BS: Spróbuję zająć jak najwyższe miejsce. To świetna okazja, aby się sprawdzić. Konkurencja będzie bardzo duża – uczniowie z całego województwa.

BK: Dziękuje za rozmowę. Jeszcze raz gratuluję i życzę powodzenia na kolejnym etapie!

 

                                                                                                                                             BEATA KURDZIELEWICZ

Wersja XML