Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 3 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Pierwsza transza na dokumentację Mostu Południowego

Umowa w sprawie przekazania pierwszej transzy dotacji celowej z budżetu państwa na współfinansowanie projektu realizowanego w ramach Rządowego Programu Uzupełniania Lokalnej i Regionalnej Infrastruktury Drogowej – Mosty dla Regionów podpisana. Dokument 9 lipca w Urzędzie Miasta i Gminy w Krapkowicach sygnowali wojewoda opolski Adrian Czubak oraz burmistrz Krapkowic Andrzej Kasiura. W spotkaniu uczestniczyli także minister Funduszy i Polityki Regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak, posłanka Violetta Porowska, wicewojewoda Teresa Barańska, burmistrz Gogolina Joachim Wojtala, samorządowcy oraz przedsiębiorcy. Środki te wykorzystane zostaną na doradztwo techniczne w trakcie całej procedury przetargowej oraz procesu wykonywania dokumentacji projektowej Mostu Południowego.

Brak opisu obrazka

Przypomnijmy, burmistrzowie Krapkowic i Gogolina, czyli tak zwanej „małej aglomeracji”  wniosek na opracowanie dokumentacji w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju złożyli 27 marca 2019 roku.  12 czerwca 2020 roku ogłoszono przetarg na wykonanie kompleksowej dokumentacji projektowej, a 16 lipca nastąpi otwarcie ofert.

Podczas spotkania wojewoda opolski podpisał ogłoszenie o naborze wniosków w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na 2021 rok. Środki z tego Funduszu pozwolą na dofinansowanie bardzo ważnych zadań w zakresie budowy dróg także na terenie naszych gmin.

Brak opisu obrazka

Z tego właśnie Funduszu gminy Krapkowice i Gogolin planują m.in. pozyskać dofinansowanie na budowę nowej przeprawy mostowej wraz z drogami dojazdowymi. Dofinansowanie, podobnie jak w przypadku dokumentacji, może wynieść aż 80% kosztów zadania.

 

 

Wersja XML