Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Biblioteka nagrodzona

Mamy najlepszą bibliotekę w województwie opolskim. Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Krapkowicach po raz piąty znalazła się na pierwszym miejscu listy bibliotek z Opolszczyzny. Ogólnopolski Ranking Bibliotek organizowany jest przez „Rzeczpospolitą” i Instytut Książki.

Brak opisu obrazka

W Rankingu oceniano m.in. liczbę czytelników w przeliczeniu na 1000 mieszkańców, wypożyczenia, liczbę godzin otwarcia, wielkość księgozbioru, liczbę działających przy bibliotece kółek czytelniczych, artystycznych czy literackich. Twórcy rankingu podkreślają, że dziś biblioteki to nie tylko miejsca, gdzie wypożyczmy książki, ale również ośrodki życia kulturalnego, które aktywizują lokalną społeczność.

Nagrodę podczas uroczystej gali w Pałacu Krasińskich w Warszawie odebrały: dyrektor biblioteki Maria Bartoszyńska oraz Ewa Schmidt, pracownik biblioteki.

Brak opisu obrazka

Wszystkim pracownikom podziękowania złożył między innymi burmistrz Andrzej Kasiura „Dziękuję za Waszą pracę i sukcesy, które doceniają mieszkańcy gminy, i które dostrzegane są w Warszawie. Jestem z Was dumny. Taki wynik jest efektem wspólnego działania. Doskonale wiemy, że zachęcanie do czytelnictwa to nie jest prosta sprawa, szczególnie dziś”.

Krapkowickie biblioteki oprócz upowszechniania czytelnictwa proponują różnorodne formy pracy kulturalnej, oświatowej i edukacyjnej. Współpracują z wszystkimi organizacjami, instytucjami, stowarzyszeniami, przedszkolami i szkołami.

Wersja XML