Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 3 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Dofinansowanie do wymiany systemu ogrzewania na ekologiczne

Szanowni Mieszkańcy!

Gmina Krapkowice zamierza ubiegać się o środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014 – 2020 na projekt związany z ochroną powietrza w zakresie wymiany źródeł ciepła na ekologiczne w naszej gminie.

Mieszkańców, którzy planują w najbliższych dwóch latach wymianę węglowych, indywidualnych źródeł ciepła na ekologiczne, zapraszamy do złożenia deklaracji, w oparciu o którą oszacowana zostanie skala projektu.

Deklaracja ma charakter sondażowy. Nie jest wnioskiem o dofinansowanie, ma na celu określenie skali zapotrzebowania na wymianę pieców wśród mieszkańców gminy. Program realizowany będzie pod warunkiem zebrania odpowiedniej ilości deklaracji udziału w projekcie oraz uzyskania zewnętrznych środków dofinansowania dla Gminy Krapkowice. Preferowana będzie wymiana pieców węglowych na ekologiczne, m.in. na ogrzewanie gazowe, wzdłuż projektowanej/budowanej sieci gazowniczej. Dodatkowo wspierane będzie także ogrzewanie w oparciu o OZE (pompy ciepła, fotowoltaika).

W przypadku pozyskania przez gminę dofinansowania, projekt będzie realizowany od III kwartału 2020 roku do II kwartału  2022 roku.

Deklaracje od mieszkańców przyjmowane będą do dnia 31.10.2019r. w Urzędzie Miasta i Gminy w Krapkowicach, Wydział Gospodarki Gruntami, Rolnictwa i Ochrony Środowiska, ul. 3 Maja 21, pok. 18. Kontakt tel. 77 44 66 805.

 

Deklaracja z ankietą do pobrania:

PDFdeklaracja i ankieta budynki i lokale indywidualne.pdf

DOCXdeklaracja i ankieta budynki i lokale indywidualne.docx

Wersja XML