Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 3 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Rowerem do Czech

Rowerami w Jabloknovie


Stowarzyszenie „Klub Aktywnego Wypoczynku i Rekreacji Krapkowickie Rowerki” uczestniczyli w spotkaniu partnerskim Związku Gmin Ziemi Jabłonkowskiej. Grupa działaczy stowarzyszenia tj. Mariusz Mazurkiewicz, Tomasz Pyryt i Daniel Starościk na rowerach promowali międzypokoleniową i międzynarodową turystykę rowerową podczas 66. Gorolskiego Święta. Ubierając otrzymane koszulki z wizerunkiem maskotki promującej gminę Krapkowice - Basztusia,  1 sierpnia wcześnie rano wyruszyli w ok. 150 kilometrowa wycieczkę, która wiodła przez Głogówek, Głubczyce, Krnov, Opavę, Czeski Cieszyn i Třinec. Na miejsce przybyli po 22. gdzie zostali przyjęci przez strażaków.

W dniach od 2 do 4 sierpnia w lasku miejskim w Jablonkovie, gdzie przeplatały się tradycje
i folklor góralski z różnych stron świata. Krapkowiccy rowerzyści wraz z Basztusiem spotkali się z życzliwością wśród uczestników. Ponadto województwo opolskie posiadało dwa stoiska. W imprezie brał udział również Dyrektor Departamentu Kultury, Sportu i Turystyki
u Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego – Janusz Wójcik, który pogratulował krapkowickim rowerzystom za inicjatywę i kondycji. Ponadto poparł pomysł promowania swojego regionu, zapewnił również dalszą współpracę przy realizacji pomysłów.
Po zakończeniu obchodów pełni wrażeń, 5 sierpnia rano wyruszyli na swoich rowerach
z Jablonkova przejeżdżając przez Karvinę, Bohumin, Chałupki, Racibórz, Koźle, Mechnicę. Do Krapkowic dotarli około 2:30 kolejnego dnia.
 

nad. Mariusz Mazurkiewicz

 

 

Wersja XML