Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 3 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Polsko-amerykańska współpraca

Z wizytą u Konsula Generalnego USA w Krapkowicach

Na zaproszenie Konsula Generalnego USA B. Bix Aliu delegacja z gminy Krapkowice wzięła udział w uroczystym spotkaniu z okazji 243. Rocznicy niepodległości Stanów Zjednoczonych Ameryki oraz 45 lat Konsulatu Generalnego Stanów Zjednoczonych w Krakowie.

Na uroczystość zaproszeni zostali przedstawiciele samorządów lokalnych współpracujący z miastami partnerskimi USA. W tym roku w spotkaniu uczestniczyły Jolanta Myśluk – naczelnik Wydziału Oświaty i Kultury oraz Triandafillia Ralli, która w ubiegłych latach pełniła funkcje kierownika Letnich Obozów Języka Angielskiego „Summer English Language Camp” organizowanych dla młodzieży z trzech partnerskich gmin Krapkowice – Morawica – Zabierzów z udziałem amerykańskich nauczycieli z partnerskiego miasta Camas w Stanie Washington.

Letni Obóz Języka Angielskiego

Warsztaty językowe dla nauczycieli

Tegorocznym organizatorem obozu jest Miasto i Gmina Morawica. Oferta kierowana jest do młodzieży w wieku od 14 do 18 roku życia, której poziom znajomości języka angielskiego pozwala na swobodną komunikację. W obozie uczestniczy młodzież z trzech partnerskich gmin Krapkowice – Morawica – Zabierzów. Obóz rozpocznie się w dniu 7 lipca w miejscowości Mąchocice Kapitulne (w Górach Świętokrzyskich) i trwał będzie do 20 lipca. W programie obozu, oprócz zajęć lingwistycznych, planowane są zajęcia rekreacyjne, zabawy sportowe, warsztaty i wycieczki.

W dniach 5-6 lipca br. w Morawicy odbędą się warsztaty językowe dla nauczycieli języka angielskiego, prowadzone przez amerykańskich nauczycieli. Metody nauczania przeniesione ze szkoły amerykańskiej oraz bezpośredni kontakt z Native Speakers w sposób naturalny wpływają na rozwój  praktycznych umiejętności posługiwania się językiem obcym.

Wizyta delegacji z partnerskiego miasta Camas (USA)

W dniach 1-4 czerwca 2019 r. w Krapkowicach gościła delegacja z partnerskiego miasta Camas w Stanie Washington. Samorządowcy  uczestniczyli w spotkaniu z Burmistrzem Krapkowic Andrzejem Kasiurą, przewodniczącym Rady Miejskiej w Krapkowicach Arnoldem Joszko oraz z przedstawicielami samorządu lokalnego. Delegacji przewodniczył Lloyd Halverson – wieloletni koordynator współpracy polsko – amerykańskiej.

Goście zwiedzili zamek w Mosznej, Muzeum Piosenki Polskiej w Opolu, Kościół Pokoju w Świdnicy oraz zabytki Wrocławia. Wizyta była okazją do wymiany doświadczeń samorządowych oraz nawiązania współpracy z organizacjami pozarządowymi: Towarzystwem Przyjaciół Krapkowic, Stowarzyszeniem Port Jachtowy Krapkowice oraz Stowarzyszeniem Twórców i Artystów „Pasja” w Krapkowicach.

 

 

Wersja XML