Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

[12-03-2013] XVI TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ AMATORÓW IM. ANDRZEJA ROSZKOWIAKA O PUCHAR BURMISTRZA KRAPKOWIC

                W sobotę 9 marca 2013 w hali Publicznego Gimnazjum nr 2 w Krapkowicach odbył się XVI TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ AMATORÓW IM. ANDRZEJA ROSZKOWIAKA O PUCHAR BURMISTRZA KRAPKOWIC. Uroczystego otwarcia dokonał Burmistrz Krapkowic pan Andrzej Kasiura oraz Pani Maryla Roszkowiak.

W turnieju udział wzięło 10 zespołów. Cztery z Krapkowic: Otmęt, Moniuszki, PV DTP oraz Mastoidea oraz sześć drużyn z Opolszczyzny: KS Kamień Śląski, TKM Strzelce Opolskie, Agroserwis Strzelce Opolskie, Iskra Zimnice, Dobrodzień oraz MKS Gogolin.  Drużyny z Dobrodzienia i Gogolina debiutowały w turnieju. Drużyny wcześniej podzielono na dwie grupy po 5 zespołów. Spotkania grupowe rozgrywane były po dwa sety bez względu na wynik (możliwy remis). Z każdej grupy awansowały po dwie drużyny do najlepszej czwórki.
 
Wyniki spotkań w grupach:
 
Grupa A
PV DTP : TKM                     2:0 (15:13, 15:10)
ISKRA : Dobrodzień             1:1 (15:10, 10:15)
PV DTP : Kamień                 2:0 (15:10, 15:1)
ISKRA : TKM                       2:0 (15:5, 15:13)
Kamień : Dobrodzień             1:1 (15:17, 15:12)
PV DTP : ISKRA                  1:1 (16:14,16:18)
Kamień : TKM                      2:0 (15:13, 15:10)
PV DTP : Dobrodzień          0:2 (13:15, 11:15)
ISKRA : Kamień                   2:0 (15:13, 15:13)
Dobrodzień : TKM                1:1 (15:10, 8:15)
 
Tabela:
1. ISKRA Zimnice    6pkt    5-3
2. DOBRONIEŃ      5pkt    5-3 (bezpośredni mecz z PV DTP 2:0)
3. PV DTP                  5pkt     5-3
4. KS Kamień             3pkt     3-5
5. TKM Strzelce         1pkt     1-7
                                                                      
Grupa B
                                                                      
AGROSERWIS : MONIUSZKI     2:0 (15:5, 15:13)
MASTOIDEA : OTMĘT                 2:0 (19:17, 15:6)
AGROSERWIS : MKS                   2:0 (15:11,15:11)
MASTOIDEA : MONIUSZKI         1:1 (15:10, 13:15)
MKS : OTMĘT                                0:2 (13:15, 16:18)
AGROSERWIS : MASTOIDEA    0:2 (20:22, 5:15)
MKS : MONIUSZKI                                   2:0 (15:11, 15:11)
AGROSERWIS : OTMĘT               2:0 (15:13, 15:8)
MASTOIDEA : MKS                                   1:1 (15:10, 13:15)
OTMĘT : MONIUSZKI                   1:1 (11:15, 19:17)
 
Tabela:
1. MASTOIDEA      6pkt    6-2 (bezpośredni mecz z Agroserwisem 2:0)
2. AGROSERWIS    6pkt    6-2
3. OTMĘT                  3pkt     3-5 (bezpośredni mecz z MKS 2:0)
4. MKS                       3pkt     3-5
5. MONIUSZKI        2pkt     2-6
 
 
Mecze półfinałowe:
ISKRA Zimnice : AGROSERWIS Strzelce               2:0 (15:12, 16:14)
MASTOIDEA Krapkowice : DOBRODZIEŃ                      2:1 (12:15, 15:9, 15:11)
 
Mecz o III  miejsce
AGROSERWIS  – DOBRODZIEŃ                           1:2 (16:18, 14:16, 7:15)
Finał
MASTOIDEA Krapkowice -  ISKRA Zimnice    2:0 (18:16, 15:13)
 
Końcowa klasyfikacja:
I    miejsce             MASTOIDEA Krapkowice
II   miejsce             ISKRA Zimnice
III  miejsce             DOBRODZIEŃ
IV   miejsce             AGROSERWIS Strzelce Opolskie
V-VI  miejsce          OTMĘT Krapkowice
                                DTP Krapkowice
VII -VIII miejsce        MKS Gogolin
       KS Kamień Śląski
IX – X miejsce         MONIUSZKI Krapkowice
       TKM Strzelce Opolskie
 
Zespoły wystąpiły w następujących składach:
MASTOIDEA Krapkowice: Dawid Ożóg, Kamil Żok, Rafał Gaweł, Krzysztof Gora,, Tomasz Śliwiński, Kamil Goździkiewicz.
ISKRA: Damian Widera, Tomasz Urbacka, Marek Ziegler, Tomasz Cebula, Piotr Tkocz,Rajmund Molarny, Robert Olender
DOBRODZIEŃ: Rafał Koprek, Bernard Kopera, Paweł Pielok, Adam Ledwig, Rafał Hejzner, Grzegorz Stupiński, Łukasz Rejdak, Fabian Sówka, Dawid Hehnel
AGROSERWIS: Sławomir Węgier, Arkadiusz Paluszczak, Radosław Gwardiak, Marek Dobrowolski, Dominik Kastura, Jacek Zwetler,Adam Tereszkiewicz
 
Nagrody zwycięzcom wręczały pani Maryla Roszkowiak, Katarzyna Majkutewicz i Harald Brol.
Spotkania sędziowali: sędzia główny-Zbigniew Warmuz, Józef Gliński oraz Paweł Ożóg.
Organizatorem turnieju był UMiG Krapkowice.
Organizatorzy składają podziękowania panu Antoniemu Chlipała – dyrektorowi PG 2 Krapkowice za udostępnienie sali gimnastycznej oraz stworzenie optymalnych warunków do przeprowadzenia turnieju, pani Krystynie Dec za zapewnienie opieki medycznej oraz sędziom.
 
                                                                                                Dariusz Kandziora

  Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka
Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka
Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka

Wersja XML