Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 3 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Jarmark Bożonarodzeniowy

Kilkudziesięciu wystawców, żywa szopka bożonarodzeniowa, renifery z saniami, zimowa fotościanka i występy artystyczne. By poczuć magię świąt, wystarczyło przyjść na krapkowicki rynek. Tam od czwartku do niedzieli unosiły się zapachy świątecznych potraw, a z głośników sączyła się bożonarodzeniowa muzyka.

Brak opisu obrazka

To był prawdziwy raj dla podniebienia i uczta dla miłośników niebanalnych, świątecznych  dekoracji. Wystawcy oferowali regionalne przysmaki, przetwory sporządzane według tradycyjnych receptur, ręcznie wytwarzane słodycze, niepowtarzalne, świąteczne ozdoby, regionalną porcelanę czy góralską odzież.

Nie zabrakło także żywej szopki bożonarodzeniowej, do której ustawiały się kolejki, szczególnie najmłodszych odwiedzających krapkowicki rynek. Każdy mógł też przenieść się do świata bajek i stanąć obok Elsy, Anny, Kristoffa, Svena i Olafa. Dużym powodzeniem cieszyła się zimowa fotościanka autorstwa Adama Werwińskiego, instruktora z Krapkowickiego Domu Kultury.

Brak opisu obrazka

Kto chciał mógł także zasiąść w ciągniętych przez renifery saniach. Specjalnie na Jarmark „wystroiła” się także Meluzyna. Przed rozpoczęciem miejskiego wstępu do Świąt Bożego Narodzenia burmistrz Krapkowic Andrzej Kasiura wraz z Renatą Kozioł i Łucją Muszyńską ze Stowarzyszenia Twórców i Artystów „Pasja” przygotował „krapkowicką syrenkę” na mroźne dni. Meluzynę ogrzewały wydziergany nietypowy szal i czapka autorstwa Renaty Kozioł.

Na scenie zaprezentowali się: dzieci i młodzież z krapkowickich szkół i przedszkoli, Krapkowickie Studio Piosenki, Klub Wokalisty oraz orkiestry: Oder Blass Band i Krapkowicka Orkiestra Dęta. Piątkowy program artystyczny należał do Gogolina, który w tym roku włączył się w organizację Jarmarku. Nie zabrakło prezentacji artystycznych uczniów szkół podstawowych z gminy Gogolin, występów Zespołu Tanecznego Mażoretek Arriva i Zespołu  Folklorystycznego ,,Szwarne Dziołchy” z Górażdży oraz koncertu Miejskiej Młodzieżowej  Orkiestry Dętej.

Podczas Jarmarku odbyła się także charytatywna kwesta na rzecz chorego Filipka Ogieli. Radna Marzanna Burzyk wraz z wolontariuszami pieniądze na szczytny cel zbierała przez cztery dni. Nie mogło zabraknąć także tradycyjnej już świątecznej choinki z „Tygodnikiem Krapkowickim”.  Lokalna redakcja czytelnikom rozdała kilkadziesiąt świątecznych drzewek.

Organizatorzy Jarmarku Bożonarodzeniowego, gmina Krapkowice we współpracy z gminą Gogolin oraz Krapkowicki Dom Kultury za udział w Jarmarku serdecznie dziękują wystawcom, wszystkim odwiedzającym krapkowicki rynek, artystom, którzy zaprezentowali się na scenie oraz "Tygodnikowi Krapkowickiemu" za losowanie choinek. Niepowtarzalnej przedświątecznej atmosfery nie udałoby się uzyskać, gdyby nie Państwa obecność.

Brak opisu obrazka

Z okazji zbliżających się świąt burmistrz Krapkowic Andrzej Kasiura życzy Państwu „wielu dobrych chwil, przeżywanych wspólnie z bliskimi w radości, spokoju i zdrowiu. Niech będzie to czas spędzony bez pośpiechu, trosk i zmartwień, wypełniony zdrowiem, rodzinnym ciepłem i wzajemną życzliwością”.

 

 

Wersja XML