Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 3 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Gmina Krapkowice wspiera strażaków z partnerskiego powiatu Rohatyn na Ukrainie

Gmina Krapkowice kontynuuje współpracę z partnerskim powiatem Rohatyn na Ukrainie.

Z początkiem tego roku na Ukrainie odbyły się wybory samorządowe, podczas których wybrano nowe władze powiatu rohatyńskiego oraz władze miasta Rohatyn. W dniach 13-16 marca br. delegacja z Krapkowic na zaproszenie nowego Starosty Powiatu Rohatyn Romana Griniszina gościła na Ukrainie. W delegacji udział wzięli Burmistrz Krapkowic Andrzej Kasiura, Radni Rady Miejskiej: Józef Brzozowski, Ireneusz Żyłka, Artur Thiel, Dyrektor Krapkowickiego Domu Kultury Aleksander Bernat, Prezes OSP Ściborowice Hubert Burczyk oraz pracownik UMiG w Krapkowicach odpowiedzialny za partnerstwa zagraniczne Tomasz Ślęzak.

Głównym celem wizyty w Rohatyniu było nawiązanie dialogu o dalszej współpracy partnerskiej, jak również kontynuacja wsparcia tamtejszych strażaków – odpowiednika naszej Powiatowej Straży Pożarnej.

Przypomnijmy, Gmina Krapkowice w ubiegłym roku przekazała do Rohatynia wóz pożarniczy marki Star z OSP Ściborowice, który doskonale służy tamtejszym strażakom. Podczas obecnej wizyty przekazano również kolejny sprzęt: węże strażackie, hełmy, kurtki i buty. Druhowie z Rohatynia cieszą się z każdego przekazanego im sprzętu, ponieważ mimo iż u nas został wycofany z użytku, jest znacznie lepszy od tego posiadanego przez nich.  

Przedstawiciele samorządu krapkowickiego spotkali się także z nowymi władzami miasta Rohatyn, na czele których stoi Mer Sergiej Stiepanowicz Nasalyk.

Nowe władze samorządowe Rohatynia bardzo gościnnie przyjęły partnerów z Polski. Trzydniową wizytę wypełniono spotkaniami, zaprezentowano dom kultury, szkołę muzyczną, jednostkę straży pożarnej, szkołę specjalną i kompleksy szkolno-sportowe. Zwiedzano liczne zabytki  zarówno ukraińskie jak i te związane z polską historią.

Podczas wizyty strony wspólnie przyznały, że dalszą współpracę upatrują w szczególności na niwie sportowej i kulturalnej z zaangażowaniem młodzieży oraz wymianę doświadczeń pomiędzy strażami pożarnymi.

 

 

Więcej na: http://rogatka.if.ua/рогатинщину-відвідала-офіційна-деле/

Wersja XML