Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 4 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Wycieczka rodzinna mieszkańców Gminy Krapkowice do Wrocławia na wystawę klocków LEGO oraz Jarmark Bożonarodzeniowy

W sobotę rano 99 osób z naszej gminy dwoma autokarami udało się do Wrocławia. O godz. 9.00 dojechaliśmy pod Stadion Miejski, gdzie wystawiono eksponaty zbudowane z klocków Lego.  Następnie ponad 3 godziny podziwialiśmy imponujące budowle wykonane z klocków LEGO m.in. 11 metrową oryginalną replikę statku Titanic zbudowanego z ponad 500 000 klocków oraz niesamowity statek kosmiczny z filmu Gwiezdne Wojny (budowano go ponad 8 miesięcy z 60 000 klocków). Dzieci z wielką radością bawiły się klockami Lego w specjalnie przygotowanych boksach, a rodzice i dziadkowie w tym czasie oglądali film o zastosowaniu klocków LEGO w fizyce, architekturze i przyrodzie.

Następnie udaliśmy się do Centrum miasta na Jarmark Bożonarodzeniowy.  Tam mieszkańcy podzielili się na kilka grup. Największa grupa udała się na najwyższy taras widokowy w Polsce , czyli na 49 piętro wieżowca Sky Tower. Część osób pojechała z dziećmi do Magnolii Parku przywitać ciężarówki Coca Coli. Wieczorem wszyscy podziwiali wspaniałe iluminacje na wrocławskim rynku oraz ulicach prowadzących do Rynku, zajadali się smakołykami świątecznymi i degustowali grzane wina o różnych smakach. Ostatnim punktem programu był spacer na Ostrów Tumski, gdzie można było uciec od gwaru Jarmarku i poczuć klimatu średniowiecza. Około godz. 21 wszyscy zdrowi i szczęśliwi po całym dniu wrażeń wrócili do Krapkowic. W sekretariacie UMiG można odebrać zdjęcia z naszego wyjazdu wykonane m.in. przez Pana Ryszarda Witkowskiego.  

Obiecujemy, że jeżeli będzie dalsze zainteresowanie mieszkańców tanimi wycieczkami to wraz ze Stowarzyszeniem Port Jachtowy będziemy nadal organizować tego typu wycieczki.

 

 

Wersja XML