Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 3 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Publiczna Szkoła Podstawowa w Żywocicach

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Żywocicach
47 – 300 Krapkowice, Żywocice ul. Średnia 48
tel./faks: 077 46 61 733
e-mail:
http://  www.sp_zywocice.wodip.opole.pl

Dyrektor szkoły: mgr Joanna Jeż
Społeczny zastępca dyrektora: mgr Ilona Makowiec


Szkoła czynna jest od godziny 7.15 - 18.00.
Sekretariat szkoły czynny jest w godzinach 7.50 - 15.50.
Dyrektor szkoły przyjmuje interesantów w godzinach od 8.00 - 14.00

 

CHWILE Z ŻYCIA SZKOŁY
Dzieci biorące udział w zajęciach zespołu „Do- Re – Mi" poznają piosenki, wykonują ćwiczenia wokalne i emisyjne. Uczestnicy tego zespołu prezentowali swoje umiejętności z okazji święta Patrona szkoły, apeli okolicznościowych, jasełek.

HISTORIA SZKOŁY
Wioska Żywocice położona jest w widłach rzek: Odry i Osobłogi, na południowy-zachód od miasta Krapkowice. Choć początki wioski datowane są na wiek XIII, pierwsze informacje o szkolnictwie w Żywocicach pochodzą z XIX wieku. Wtedy to nabyty na licytacji dom chłopski przy ul. Kozielskiej przeznaczono na szkołę, a dzieci nie musiały chodzić już - jak dotąd - do szkoły w Krapkowicach.
Na początku XX wieku do szkoły w Żywocicach chodziły już także dzieci ze wsi Pietna. Wobec coraz większej liczby uczniów, budynek szkolny przebudowano w roku 1914. Do zakończenia II Wojny Światowej szkoła w Żywocicach była szkołą niemiecką.
Po wojnie powołano na jej miejsce polską Szkołę Powszechną, do której w 1962 roku uczęszczały także dzieci z Ligoty Krapkowickiej. W roku 1968 rozpoczęto w Żywocicach budowę nowego budynku szkolnego. Jego uroczyste otwarcie miało miejsce 28.09.1969 roku. Uchwałą Rady Pedagogicznej i Kuratorium Okręgu Szkolnego w Opolu, zatwierdzono nadanie szkole imienia wietnamskiego bohatera - Ho-Chi-Mincha. W roku 1979, w Szkole Podstawowej im. Ho-Chi-Mincha w Żywocicach rozpoczęły naukę dzieci z kolejnej miejscowości - Żużeli.
W roku 1990 szkoła przestała nosić imię patrona, pozostając Szkołą Podstawową w Żywocicach. Po reformie administracyjnej kraju w 1999 roku placówka przyjęła nazwę Publicznej Szkoły Podstawowej w Żywocicach.

STAN BAZY
Szkoła jest budynkiem 2- kondygnacyjnym. Na parterze znajdują się dwie sale lekcyjne, biblioteka gminna, świetlica ze stołówką , gabinet dyrektora, gabinet lekarski oraz zastępcza sala gimnastyczna i skład sprzętu sportowego.
Na piętrze - pięć izb lekcyjnych, sala komputerowa, biblioteka szkolna, pokój nauczycielski. Sanitariaty i szatnie przyklasowe znajdują się na obu kondygnacjach.
Na terenie działki przyszkolnej znajduje się plac przedwejściowy, podwórze gospodarcze, plac rekreacyjny, ogródki szkolne i zespół urządzeń sportowych - boisko do siatkówki, asfaltowe boisko do piłki ręcznej, skocznia uniwersalna i bieżnia. Wzdłuż granic działki i między jej częściami urządzono pasy roślinne.


ZASŁUŻENI PRACOWNICY DYDAKTYCZNI SZKOŁYWAŻNIEJSZE OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW SP W ŻYWOCICACH


więcej na temat PSP w Żywocicach>> Biuletyn Informacji Publicznej rozmiar: 3,44 KB
pobrań: 0
data: 2006-01-09 13:36:24

 

Wersja XML