Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 3 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Członkowie krapkowickiego Klubu Wokalisty koncertowali na Węgrzech

Województwo Opolskie wraz z Komitatem Fejér na Węgrzech od kilku już lat organizują obchody Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Tegoroczne obchody odbyły się w dniach 21-23 marca br. w stolicy partnerskiego regionu Székesfehérvar.

Województwo Opolskie i Marszałek województwa opolskiego w nagrodę wybrałi trzy zespoły z województwa w tym członków „Klubu Wokalisty” pani Żanety Plotnik działającego w Krapkowickim Domu Kultury do udziału w koncercie galowym w teatrze na Węgrzech, podczas, którego wystąpili węgierscy i polscy artyści w ramach obchodów Dni Przyjaźni Polsko-Węgierskiej.
Strona węgierska zaprosiła również polskich artystów do występu podczas uroczystych obchodów Dnia Województwa Fejér, które odbyły się na rynku w Székesfehérvar.

"Wstępne zaproszenie z Urzędu Marszałkowskiego otrzymaliśmy już po bardzo udanym koncercie w Filharmonii Opolskiej w czasie Opolskich Szmaragdów teraz są tego efekty. Bardzo się cieszę, że będę mogła z moimi podopiecznymi reprezentować kraj"- mówi Żaneta Plotnik
Podczas koncertów KLUBU WOKALISTY reprezentował kwintet wokalny ,który tworzą: Natalia Zastępa, Dominika Kubata, Julia Chrobok, Laura Petzuch, Klaudia Seget.

Występ Klubu Wokalisty podczas koncertu galowego w Teatrze Mihálya był bardzo intensywnie oklaskiwany, a po samym koncercie zespół zebrał mnóstwu gratulacji i zaproszeń na kolejne koncerty. W koncercie uczestniczyli m. in. przedstawiciele władz Székesfehérvar oraz Marszałek województwa opolskiego z przedstawicielami z województwa. „Koncert w przepięknym starym teatrze w Székesfehérvar był nie lada wyzwaniem i emocjonującym wydarzeniem dla zespołu dziecięcego i dla mnie jako instruktora”- Żaneta Plotnik

Grupa z Krapkowic poza koncertami odwiedziła Dom Tańca – Táncház Székesfehérvár, gdzie po uroczystej kolacji odbyła się prezentacja tańców ludowych w wykonaniu znanego na całym świecie zespołu Taneznego Alba Regia. Polscy goście oprócz smakowania węgierskich przysmaków i podziwiania tańców mogli posłuchać żywiołowej muzyki i nauczyć się słynnych tańców węgierskich.

Zaprzyjaźnieni Węgrzy oprowadzali zespoły z Polski po śródmieściu i najistotniejszych w historii częściach miasta Székesfehérvar. Niewątpliwą atrakcją szczególnie dla krapkowickiego dziecięcego zespołu było odwiedzenie muzeum zabawek. Jako przedstawiciele polski dziewczynki odwiedziły Urząd Miejski, uczestniczyły w złożeniu wieńców pod Krzyżem Katyńskim oraz w otwarciu okolicznościowej wystawy plenerowej pt. „Wspólni Węgiersko-Polscy Święci” przy ruinach historycznej bazyliki Romkért. Delegacja z Opolszczyzny miała również okazję się spotkać z przedstawicielami Polonii i polskiej mniejszości w Urzędzie Miejskim w Székesfehérvár oraz w Samorządzie Wojewódzkim. „Węgrzy przyjęli nas bardzo ciepło i w bardzo atrakcyjny i intensywny sposób zaplanowali nasz pobyt na Węgrzech. Byłyśmy z dziewczynkami zachwycone”.
 

nad. Żaneta Plotnik

 

 

Wersja XML