Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 3 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

III Konkurs Języka Angielskiego

Jak nazywają się synowie królowej Elżbiety? Jaka rzeka płynie przez Londyn? Która jest godzina na zegarze? Na te i wiele równie skomplikowanych pytań musieli odpowiedzieć uczestnicy III Konkursu Języka Angielskiego, który odbył się w Zespole Szkół Sportowych 25 marca 2014 roku. W konkursie, przeznaczonym dla uczniów klas 1 -3 szkoły podstawowej, wzięło udział 32 dzieci z 5  szkół  z naszej gminy.

Podobnie jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku wszyscy uczestnicy wykazali się dużą znajomością tematu, zaangażowaniem, entuzjazmem oraz chęcią sprawdzenia się. W uczciwej rywalizacji zwycięzcą zostało dwoje konkursowiczów: Martyna Tuniewicz z Zespołu Szkół Sportowych nr 1 oraz Maciek Jazłowiecki ze Stowarzyszeniowej Publicznej Szkoły Podstawowej w Steblowie. Drugie miejsce przypadło Martynie Brodzińskiej z Zespołu Szkół Sportowych nr 1, natomiast trzecie wywalczyła Amelia Kiedycz, również z Zespołu Szkół Sportowych nr 1.

Przyznać w tym miejscu należy, że na wyróżnienie zasługują absolutnie wszyscy uczestnicy konkursu, którzy mimo bardzo młodego wieku (przecież jest to konkurs dla dzieci od 7 do 10 roku życia) na większość pytań udzielili poprawnych odpowiedzi. Szczególny podziw należy się uczniom klas pierwszych, dla których warunki konkursowe były bez wątpienia nowe i stresujące.

Przeprowadzenie konkursu nie byłoby możliwe bez wsparcia dyrekcji Zespołu Szkół Sportowych w osobie pani dyrektor Teresy Wichary, Wydawnictwa Szkolnego PWN i Oxford University Press oraz Agencji Usług Oświatowych UNIVERSUM pani Karoliny Ziółkowskiej–Kandziora, dzięki którym wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki oraz dyplomy. Organizatorzy dziękują również nauczycielom języka angielskiego szkół biorących udział w konkursie – paniom Elżbiecie Majewskiej, Bożenie Tokarskiej oraz Darii Ersnt

Za rok już czwarta edycja konkursu. Liczymy na to, że będzie równie udana.

Brak opisu obrazka Brak opisu obrazka

nad.
Alicja Grelowska,                                
Magdalena Schneider-Ferenc

Wersja XML